Розетки, Вимикачі

На жаль, на сторінці немає елементів для відображення. Будь ласка, зайдіть пізніше!

Розетки і вимикачі: питання і відповіді
Отже, давайте почнемо!!!

Мені потрібні розетки і вимикачі для квартири. Чи варто напружуватися при виборі?

В цілому в виборі розеток нічого складного. Ступінь того, наскільки глибоко потрібно вникати в питання, визначається тільки вашим інтересом.

Добре. Припустимо я взагалі не хочу вникати в питання. На сайті купа різних серій і виробників. Як тоді вибрати?

Коли справа стосується розеток і вимикачів, до нас найчастіше звертаються з двома запитами:

  • порадьте щось дешеве, але гарне;
  • допоможіть підібрати щось універсальне і оптимальне по співвідношенню ціна-якості.

Якщо ви розглядаєте бюджетний варіант, ми рекомендуємо звернути увагу на серії Legrand Etika і Schneider Asfora. Основна різниця між ними в дизайні: Etica виглядає більш сучасно, має гострі кути, Sedna «пухкенька» :) Округлі краї у механізмів і рамок створюють більш м'який образ, що схиляється до класики.

Якщо говорити про прийнятному співвідношенні ціни і якості, тут ми рекомендуємо розглянути серію Legrand Valena, або Schneider Unica. Марки Legrand і Schneider - перевіренні світові лідери, серія Valena і Unica - стильні і досить нові серії, представленні ​​в різних варіантах кольорів, механізмів та рамок. При цьому адекватна ціна комплектуючих доступна і цілком адекватна. 

А якщо я хочу вникнути в питання? Як в принципі вибрати розетки і вимикачі? У чому їх відмінності? Тому що якщо дивитися на ціну - різниця о-го-го.


Вважаємо, що при виборі можна виділити найосновніші параметри:

  • Колір механізмів. Найпопулярніші - бежевий і білий. Якщо потрібні кольори алюміній, чорний (антрацит), фісташка, баклажан або маракуйя (колір фісташки і баклажана зустрічали, маракуйю - якщо чесно не бачили), то коло звужується.
  • Бренд. Тут історія схожа на автомобілі. Є зовсім дешеві марки (в основному, китайські). Є європейські і відомим брендам. Є супер-преміум.
  • Форма. Більш кругла або більш квадратна (з гострими кутами).
  • Необхідність додавання якихось нестандартних рамок (наприклад, у Legrand є рамки з карбону по 2 000 тисячі за одну рамку).
  • Наявність спеціальних механізмів. Якщо вам потрібні просто розетки і вимикачі, то різниці особливої ​​немає. Але якщо потрібно щось на зразок сенсорної клавіші дзвінка або Wi-Fi приводу, той знову ж таки, це потрібно враховувати при виборі серії.

Тобто виходить, що на квартиру необхідно купити всі розетки і вимикачі однієї серії?

Не обов'язково, але в 90% випадків саме так і робиться. Пов'язано це в першу чергу з зручністю (рамки від певної серії підходять тільки до неї). До того ж виглядає це акуратніше. Тут можна провести аналогію з дверними ручками: можна поставити різні моделі, але якщо хочеться, щоб точно виглядало акуратно, краще вибирати одну серію.

Якщо ви хочете комбінувати різні серії і кольору розеток і вимикачів, добре продумайте те, як це буде виглядати в підсумку.

Ви сказали, що бренди різних розеток і вимикачів схожі на бренди автомобілів. Можна дізнатися детальніше?

Можливо, хтось з нами не погодиться, але в нашій уяві аналогія приблизно така:

  • Legrand - як Merсedes. Французька компанія, заснована в 1860 році. Оборот близько 6 мільярдів доларів, працює по всій земній кулі, акції торгуються на біржі.
  • Schneider - як BMW. Теж французи (а не німці, як підказує назва). Заснована в 1836 році. На 2018 рік у компанії працює близько 180 000 співробітників.
  • ABB - як Audi. Шведо-швейцарська компанія, заснована в 1988 році. Офіси компанії представлені в 100 країнах світу.

Якщо говорити саме про розетки і вимикачі, то, за нашою суб'єктивною оцінкою, ці три компанії ділять між собою 80-90% ринку.

Чи означає це, що якщо я куплю товари іншого бренду, вони будуть погані?

Зовсім ні. Є тільки одна залежність: чим більша і більша компанія, тим серйозніший у них контроль якості і тим вище ймовірність, що все буде добре (якщо мова не йде про преміальні бренди). Тобто ви можете знайти якусь невідому фірму і купити у них розетки і вимикачі за ціною 30 гривень), але питання якості та надійності залишиться відкритим.

А який колір краще вибирати? І який найпопулярніший?

Якщо говорити про найпопулярніший, то на першому місці з великим відривом йде колір бежевий (або слонова кістка). А на другому - білий. Причина проста - універсальність.

При виборі кольору розеток і вимикачів існує два основних підходи.

Підхід №1. «В тон».

Цей підхід використовується, коли розетки і вимикачі є фурнітурою, тобто їх завдання не кидатися в очі, а служити гармонійним фоном в інтер'єрі. розетки і вимикачі під колір інтер'єру

Підхід №2. «Контраст».

В такому випадку розетки з вимикачами стають акцентом, тобто частиною інтер'єру. Такий шлях вимагає певного смаку і майстерності, оскільки ваше завдання так скомбінувати, щоб це красиво і гармонійно вписувалося в інтер'єр кімнати. Але коли виходить, виглядає круто:

І все одно, я не до кінця розумію ціноутворення. Є позиції за 30 гривень, а є за 100. У чому різниця?

Якщо говорити про суттєві відмінності, то їх немає. Знову ж таки, дозволю провести аналогію з одягом. Є футболка за 50 гривень, а є за 500. У чому різниця? Бренд, якість тканин, якість пошиття. Тут та ж історія. Якщо ми візьмемо, наприклад, преміальні розетки Gira, то вони, однозначно, зроблені дуже якістно: приємний пластик, плавний хід вимикачів, ніяких зазорів і люфтів. Крім цього у вас з'являється роздолля в персоналізації: у Gira є безліч рамок з дерева, справжнього металу. Дуже велика лінійка механізмів: сенсорні панелі, міні-домофони і так далі. Якщо візьмете серію Glossa, то у неї буде простіша упаковка і механізм, дешевший пластик, рамки тільки в колір механізмів і це все у виконані з пластика. Серії короткі, тобто зібрані найнеобхідніші види розеток і вимикачів. Але знову ж таки, якщо мова йде про відомі бренди - ​​що дорога серія, що бюджетна - обидві пропрацюють довгі-довгі роки.

Ви говорите про особливості серій розеток і вимикачів - що потрібно мені враховувати при виборі, щоб все було ок?


Нюанси, безсумнівно є. Наприклад, вам сподобалася лінійка Schneider Odace - вона правда дуже якісна і стильна. Але в ній немає рамок на 5 постів. Якщо ви запланували десь поставити 5 розеток в один блок, так не вийде.

До того ж далеко не у всіх серіях є розетки з USB-роз'ємом.

Важливий фактор - наявність вологозахищених моделей, а також нестандартних вимикачів (прохідних і проміжних). Наприклад, двухклавішний проміжний вимикач - супер-рідкісний звір.

Ще одним нюансом є спосіб монтажу вологозахищених механізмів. Так, наприклад, якщо ви вирішили купити серію Glossa, майте на увазі, що всі вологозахищені розетки йдуть в зборі, тобто ви не можете об'єднати таку розетку в звичайній рамці з іншими.

 Якщо є якісь ще питання, краще уточнюйте у наших фахівців.

Також потрібно враховувати що кольорові механізми коштують на 20-40% дорожче своїх бежевих і білих аналогів.

Ви багато писали про види механізмів. А які бувають?


Якщо мова йде про розетки, в нашому інтернет-магазині Allinenergy можете купити такі види:

  • Розетки із заземленням і без заземлення. Іноді варіанти без заземлення коштують дорожче, ніж із заземленням через обсяг виробництва. Тому є сенс купити розетки із заземленням, оскільки це буде для вас дешевше. Найпопулярніша розетка з зазмемлення - Legrand Valena 774320.
  • Зі шторками і без шторок. Наявність шторок оберігає розетки від попадання сторонніх предметів, захищають дітей від удару струмом. Розетки зі шторками рекомендуется ставити в дитячих кімнатах і коридорах.
  • З кришкою і без кришки. Важливо пам'ятати, що кришка не захищає від вологи. В першу чергу, це захист від пилу.
  • Вологозахищені розетки (Наприклад, IP44, IP55). Рекомендується встановлювати у вологих приміщеннях, наприклад, у ванних кімнатах.
  • Інтернет-розетки (RJ45).
  • ТВ-розетки. Одиночна ТВ розетка, або ТВ розетка «зірка» - використовується, коли окремий кабель йде до окремого телевізору. Прохідна ТВ розетка використовується, коли кабель підходить до телевізора і від нього йде до наступного телевізору.Оконечная ТВ розетка ставиться останньою при використанні прохідний схеми підключення.
  • Телефонні (RJ11, RJ12) необхідні для забезпечення телефонного зв'язку, часто ставляться в парі з інтернет-розетками.
  • Розетки з автоматичними клемами. Клеми впливають на зручність при монтажу і не впливають на технічні характеристики.
  • Інші види (USB, Аудіо, HDMI і т.д). Сьогодні з'являється все більше бажаючих купити USB-розетку.

А якщо говоримо про вимикачі

  • Звичайні вимикачі мають управління з 1-ї точки (включив і вимкнув в одному і тому ж місці). Найпопулярніший вимикач - Legrand Valena 774301.
  • Перехресні вимикачі - управління в 3-х точках (включив в коридорі, вимкнув на кухні, включив в кімнаті).
  • Прохідні і перехресні перемикачі можуть працювати як звичайні вимикачі. Але перехресні перемикачі не можуть працювати як прохідні.
  • Прохідні вимикачі - управління в 2-х точках (включив в коридорі, вимкнув на кухні).
  • Вимикачі з підсвічуванням (горить, коли світло вимкнений) і вимикачі з індикацією (горить весь час).

А що, бувають трьохклавішні вимикачі? 

Насправді, трьохклавішні вимикачі краще ставити від безвиходу :) Причина, по якій ми їх не рекомендуємо, не в якості, а в зручності: клавіші у таких вимикачів дуже маленького розміру. Тому, якщо є можливість, ставте Одноклавішний вимикачі. На худий кінець, подвійні.

Добре, а скільки потрібно в принципі планувати розеток і вимикачів в квартирі? Є якийсь стандарт?

Питання хороше. Ми насправді в одній зі статей розбирали, який бюджет краще закладати на електрику і що вона включає в себе.

Якщо дуже коротко, то плануйте приблизно 10-15 розеток на 20 квадратних метрів. Чому так багато?

Ну припустимо, що у вас двокімнатна квартира 60 кв.м. Давайте коротко накидаємо список сучасних електроспоживачів в квартирі:

Ванна

  • фен
  • бритва
  • Плойка
  • підсвічування
  • Пральна машина
  • водонагрівач

Кухня

  • холодильник
  • Чайник
  • Витяжка
  • Духовий шаф
  • Підсвічування
  • телевізор
  • Розетка біля столу
  • тостер
  • Соковижималка

Спальня №1

  • Лампа для читання 
  • ноутбук
  • комп'ютер
  • Телефон
  • планшет
  • Смарт-годинник
  • телевізор

Вітальня

  • Лампа для читання 
  • телевізор
  • Ігрова приставка
  • Підсилювач інтернету
  • Супутниковий ТВ
  • акустика

Коридор

  • роутер
  • сигналізація
  • Порохотяг

У нас вийшло близько 35 розеток. При цьому, коли плануєте, потрібно враховувати кілька важливих правил:

  • намагайтеся уникати одиночних розеток;
  • намагайтеся, щоб в кожному блоці завжди була одна вільна розетка.

Звичайно, якщо ви старовір, у вас немає гаджетів і готуєте ви на вогні, то можна і зменшити кількість.

Вологозахищені моделі сильно дорожче, ніж звичайні. Їх обов'язково ставити?

Якщо за правилами, то так. Індекс захисту IP44 говорить, що пристрій захищене від бризок, крапель і пилу. Найчастіше це виражається в наявності кришки, шторок і прогумованого механізму.

Такі моделі рекомендують ставити у ванну та інші місця, де можливо пряме попадання вологи. На практиці, якщо прямого контакту не передбачається (розетка знаходиться високо або далеко від мокрої точки), ставлять звичайні або з шторками.

Ще я чув, що у різних серій супорти виготовлені з різних матеріалів. У Legrand Etika він взагалі з пластика. Що це означає? Пластиковий супорт це погано?

Супорт - це те, що безпосередньо оточує сам механізм. Тобто коли ви вставляєте розетку або вимикач в підрозетник, сам механізм кріпиться безпосередньо до супорта. Всього буває три основних типи супортів.

  • Пластиковий супорт. Зустрічається в бюджетних серіях, наприклад Legrand Etika.
  • Металево супорт. Один із затребуваних варіантів. Його використовують майже у всіх лінійках розеток і вимикачів.
  • Ізольований метал. Це металевий супорт, який знаходиться в пластиковому кожусі. Зустрічається в серіях середнього і преміального сегмента. Наприклад, в Legrand Celiane або Legrand Valena Life.

Чи важливо, з чого зроблений супорт? Якщо чесно, то не особливо. По крайней мере, за всю нашу багаторічну практику ми не отримували жодного нарікання на пластикові супорти. Вони не тріскають, не розсихаються і не ламаються (звичайно, якщо не кидати його об стіну або не залишити його на танцпол слону). 

Ще питання. Я чув що є розетки з автоматичними клемами і з звичайними. Що краще? І взагалі, що це таке?

Йдеться про спосіб підключення кабелю до механізму. Якщо грубо, то два варіанти:

Варіант 1. На гвинтах. Тобто кабель вставляється в отвір і заживає гвинтом.

Варіант 2. На клемах. В такому випадку затискач відбувається «крабом», який підпужинений.

Що краще? Тут суперечок не менше, ніж з приводу пенсійної реформи. Насправді ми б відзначили тільки два факти:

В Європі поставляються тільки серії з автоматичним затискачем
Всі нові серії розеток і вимикачів йдуть з автоматичними зажимами
А далі робіть висновок самі.

З цим розібралися. Є ще питання. У мене діодні лампочки і я хочу диммер. Що робити?

Насправді, варіантів всього два. Перший - купувати спеціальні дімміруемие лампочки. Варіант другий - відмовитися від підсвічування.

Вся справа в конструкції самої світлодіодної лампочки. Діоди працюють з постійним струмом, тому змінювати його величину диммером не вийде: вбудований драйвер буде контролювати і стабілізувати вхідний струм. Тому, на жаль, тільки так.

Поради наших спеціалістів допоможуть вам з вибором електро-обладнання та зекономлять ваш час та гроші:

Ви зможете нас найти по адресі: м.Львів, вул.Стара 3 (ринок "Добробут")

або Дзвоніть по телефону: 097-125-95-84