Силовий кабель

Що таке силовий кабель?>

Силовий кабель

Силовий кабель – це різновид кабелю, який призначений для передання електричного струму від джерела до мережі користувача. Основу його складає: одна, або кілька електропровідних жил, ізоляція, зовнішня захисна оболонка. Залежно від умов середовища, у якому застосовується. Може включати в собі додаткові конструктивні елементи: броню, подушку під броню, екран, наповнювач, поясну ізоляцію.

Види силових кабелів

За силою струму, який здатний передавати силовий кабель, вони поділяються на:

 • кабелі низької напруги (використовуються у мережах до 35 кВ);
 • кабелі високої напруги (використовуються у мережах до 110 кВ, і вище).

Відрізняються кабелі також: за електропровідною жилкою, ізоляцією, та захисною оболонкою.

Електропровідна жила може бути:

 • алюмінієва (позначається у маркуванні «А»);
 • мідна ( не позначається).

Ізоляція може бути:

 • поліетиленова ( «П»);
 • полівінілхлоридна («В»);
 • гумова («Р»);
 • паперова, просякнута мастилом (не позначається).

Захисна оболонка може бути:

 • гумова («Р»);
 • полівінілхлоридна («В»);
 • поліетиленова («П»);
 • свинцева («З»);
 • алюмінієва («А»).

З маркування ми можемо дізнатись усі необхідні характеристики силового кабелю. Наприклад, кабель ВВГ – відсутність літери «А» означає, що кабель має мідні жили, дві літери В означають, що ізоляція жил та захисна оболонка зроблені із полівінілхлориду (ПВХ).

В інтернет магазині «Allinenergy» є багато видів силового кабелю, серед них і кабель марки ВВГ, він продається зі складу і його ціна нижча, ніж у звичайних магазинах.

Переваги силових кабелів

Силовий кабель – це один із найкращих і найнадійніших способів постійного передання електричного струму. Він може працювати у мережах з високою силою струму. Додаткові конструктивні елементи допоможуть краще захистити кабель від механічного пошкодження, підвищеної температури, високої вологості, а також дають можливість використовувати його у пожежонебезпечних зонах (АЗС, склади з паливом, тощо). Правильне використання кабелю гарантує його безвідмовну роботу протягом тривалого часу.

Який різновид обрати?

У разі вибору силового кабелю потрібно звернути увагу на сферу його застосування, визначитись з властивостями його захисної оболонки. Якщо із сферою застосування все просто (у мережі низької чи високої напруги), питання з жилою не виникає (алюмінієва трапляється вкрай рідко), тоді з ізоляцією та оболонкою все набагато складніше.

Кожний із видів ізоляції має ряд своїх плюсів та мінусів, популярними з них: паперова, полівінілхлоридна (ПВХ), поліетиленова.

Паперова ізоляція – кабель із таким видом ізоляції, володіє гарними провідниковими можливостями, але він дещо застарілий, а надійність його сумнівна. Такий кабель повинен мати металеву оболонку, вона слугує для захисту ізоляції, що робить його незручним і дорогим.

ПВХ ізоляція - самий популярний вид ізоляції, він недорогий, довговічний, надійний.Є різновиди які не поширюють горіння, можна використовувати у вологому, чи кислотному середовищі. Недоліки такого виду ізоляції – це погіршення діелектричних характеристик кабелю.

Поліетиленова ізоляція – кабель із такою ізоляцією витримує температурні перепади, стійкий до вологи, може використовуватися у разі високої напруги. Єдиний недолік – такий вид ізоляції дуже дорогий.

Якщо все детально проаналізувати, то найкращий вибір на даний час становить кабель із ПВХ ізоляцією. Це самий практичний та економічно доцільний вибір. Купувати такий кабель вигідно у інтернет магазині «Allinenergy». Доступні ціни і великий вибір кабелю, доцільно робити оптові покупки. Є можливість додатково проконсультуватися із спеціалістами, щобі знайти правильне рішення. Магазин гарантує швидку доставку по Україні.