Самонесучий провід (СІП)
Самонесучий ізольований провід (СІП)
Провід СІП, незважаючи на своє досить коротке існування (винайдений у 80-х, використовується з 2000 року), є найкращим рішенням для облаштування центральних і розподільних повітряних ліній електропередач у промисловості, і у житловому секторі. Для підключення нових і заміни вже існуючих мереж, наприклад, вуличного освітлення, ми пропонуємо купити кабель СІП (самонесучий ізольований провід).
Раніше для цього використовувалися голі алюмінієві силові (АС) провідники. Вони і сьогодні коштують на 30% менше ніж ізольовані. Незважаючи на це, звичайні покупці і професійні енергетики перед монтажем повітряних енергосистем задають тільки два питання - яка СІП кабель ціна за метр і яке січення вибрати під потрібну потужність. Адже правильний вибір і ряд важливих переваг зробить покупку не тільки таку, що швидко окупається - вона збереже здоров'я і життя людини.
Що таке СІП провід
Усі кабелі СІП об'єднує те, що основні жили, які проводять струм алюмінієві (або з Al сплаву, для несучих тросів, та марки СІП-3), вони ніколи не робляться з міді. Їхній діаметр значний:
- мінімальний переріз 16 мм2;
- максимальний перетин 120 мм 2 (35-240мм2 для СИП-3).
Ізоляція виготовляється з поліетилену термопластичного або світлостабілізірованного. Тому і кабелі СІП стійкі до ультрафіолетових сонячних променів, підходять для помірного і холодного клімату.
СІП-1; СІП-2; СІП-4 і СІП-5 розраховані на напругу 0,6 / 1,0 кВ, частотою 50 Гц, вони слугують щодо передання електрики по повітряних магістралях і подальшого їх розподілу. Підходять для зовнішньої проводки (вертикальної і горизонтальної) на стінах різних будівель і споруд, у якості однофазного і 3-х фазного введення електроживлення до господарських будівель, або приватних будинків. Відрізняються від вищевказаних класів СІП-3, який призначений для монтажу ЛЕП (ліній електропередання) з високою напругою 35 кВ.
Самонесучі проводи та їх характеристики
За конструкцією, самонесучі ізольовані кабелі поділяються на 5 основних типів:
1. СІП-1 складається з 1-4 основних (Al) фазних жил у ізоляції і 1-ну неізольовану несучу сталевоалюмінієву жилу, що виконує роль нульової, або заземлючої.
2. СІП-2 той же, що й попередній, але підтримуючий трос, як й усі фазні, виконаний у ізоляції;
3. СІП-3 високовольтний, для мереж від 10 до 35 кВольт. Виключно одножильний (перетином 35-240 мм 2), що складається зі сталевого сердечника, оповитого дротом з AlMgSi. Цей алюмінієвий сплав відрізняється хорошою провідністю струму, високою міцністю і стійкістю до корозії. Провідники ізольовані зшитим ПЕ (чорного кольору), із захистом від сонячних променів. Також з'явився вдосконалений його варіант СІП-7 на 110 кВ.
4. СІП-4 (660-1000В) складається з:
- Алюмінієвих струмопровідних жил (фаза і нуль), що виконують струмопровідну і несучу функцію. Це парні 2-4 дроти рівного перетину 16-120 мм 2, які скручені в сердечник і ущільнені.
- Ізоляція усіх провідників з термопластичного зшитого поліетилену. Вони маркуються поздовжніми кольоровими смужками або цифрами, для позначень: «фаза, земля, нуль».
У маркуванні індексами вказуються додаткові властивості ізоляційного матеріалу. Наприклад, СІП-4нг, де:
- нг - використання матеріалів, які не підтримують горіння (для групового прокладання);
- г - герметизована;
- гнг - водоблокуючими і не підтримуючими горіння матеріалами;
- н - що не поширюють вогню;
- т - термопластичними, що означає після сильного нагрівання, у разі КЗ, ізоляція, після охолодження, повинна придбати початкові форми;
- с - стійкими до коротких замикань.
5. СІП-5, така само марка, як і СІП-4, без несучого тросу. Зовні, навіть фахівцеві складно відрізнити їх. Істотна їх відмінність тільки у ізоляції жил. У СІП-5 це світлостабілізований дуже зшитий ПЕ, що володіє наступними перевагами:
- У разі короткочасного нагрівання до + 250С, під час короткого замикання, або після деформації, він має здатність повернути початкові форми;
- Має кращу морозостійкість;
- Під час прокладання з вигинами, пошкодження зводяться до мінімуму;
- Склад, у який входять світлостабілізатори, запобігає від старіння під впливом ультрафіолету і повітря.
Аналог СІП-5нг маркується як AsXSn (А - алюміній; s - самонесучий; XS - ізоляційний матеріал із зшитого ПЕ, стійкого до УФ; n - без поширення горіння). Трос AsXSn виготовляється за європейською технологією, за своїми характеристиками аналогічний марці СІП-5нг. Клас СІП-5нг кращий вибір, якщо необхідно завести проводку до групи обліку всередину будинку (до щитової, автомату або лічильнику).
Інші стандартні варіанти самоутримних носіїв забороняється заводити всередину будівель, оскільки вони є горючими провідниками. У цьому випадку з'єднання мідного кабелю до самонесучого робиться безпосередньо на опорі, або ззовнішній на стіні, у розподільній шафі, за допомогою алюмомідної гільзи і накінечників.
Наш каталог надає марки СІП-4 і СІП-5, які є найбільш затребуваними: для постачання електрикою міста і сільської місцевості, для освітлення вулиць, як введення у приватний будинок.
- Їх витримуване сумарне навантаження набагато більше, ніж у самоутримних кабелів 1 і 2 класу, оскільки кріплення натяжними, або анкерними затискачами проводиться на усі 4 дроти відразу;
- Крок скрутки провідників попереджає обмерзання;
- Номінальна напруга 0,6 / 1 кВ, частотою 50 Гц;
- Експлуатація, за температури (t) від -60 ° С до +50 ° С;
- Допустиме тривале нагрівання +90 ° С;
- Можливе перевантаження до 8 годин за температури +130 ° С;
- Під час КЗ (короткого замикання), до 5 сек у разі температури +250 ° С;
- Монтаж під час температури повітря не нижче -20 ° С.
Самонесучі кабелі класифікують ще й за перетинами і числом жил. Це розшифровується у найменуванні.
У СІП зустрічається і допоміжний провідник, наприклад, для під'єднання вуличних освітлювальних пристроїв, підключення релейної або вимірювальної апаратури. Наприклад, без несучої жили: СІП-5нг 4х35 + 1х25, де основні 4/35 мм² і жила ланцюга освітлення 1/25 мм².
Основні переваги
Алюміній має невелику вагу і дешевше ніж мідь, тому повітряні ЛЕП набули широкого поширення. Але оголений Al кабель високої напруги типу А і АС може привести до аварій, під час сильного вітру. У разі обриву оголені лінії падають до низу, що може викликати ураження струмом людей. На оголені дроти можна легко «причепитися» гачком для крадіжки електроенергії. Можливе розкрадання тому, що його навіть не потрібно очищати від ізоляції.
Голий (А, АС) Ізольовані (що користуються найбільшим попитом для житлових будинків 2х16 і 4х16)
Незважаючи, що ціна ізольованих тросів більше ніж на типи АС і А, вони вигідніше з безпеки, надійності і з фінансової точки зору.
Головні причини для заміни на ізольовану ВЛ:
- Виключаються схлести (міжфазні КЗ) і у подальшому обриви;
- Найкраще забезпечення безпеки обслуговуючого персоналу;
- Зниження втрат електроенергії;
- Значна економія фінансів на монтаж / обслуговування;
- Можлива проводка по фасадах будівель;
- Підходить для тісної житловій забудові, за рахунок зменшеної відстані до будівель;
- Мінімальні відступи до конструкцій;
- Простий і швидкий монтаж і ремонт, завдяки допоміжним компонентам;
- Обслуговування під напругою, не відключаючи споживачів, за використанням спецінструменту;
- Захист від обмерзання і мокрого снігу;
- Немає необхідності суцільної вирубки дерев у зоні повітряних ліній;
- Відпадає вчинення крадіжки троса, через складне очищення від ізоляції;
- Відсутність несанкціонованих підключень щодо крадіжки електроенергії.
Інтернет-магазин «Allinenergy» пропонує недорого купити якісний кабель оптом і в роздріб. Швидка доставка проводиться перевізниками України по Львову, Києву та по усіх точках країни.