Автоматичні вимикачі модульні


Купити автоматичний вимикач у Львові.

Ціна, прайс, відгуки і доставка зі складів офіційних дистриб'юторів зі знижкою автоматичних вимикачів по всій території України (Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, а також Одесу, Львів, Запоріжжя, Ужгород та ін. Міста). Модельний ряд автоматичних вимикачів широко представлений провідними європейськими брендами: Eaton (Moeller, США), Hager (Німеччина, Франція), Legrand (Франція), Schneider Electric (Франція), ABB (АББ, Німеччина), IEK (Україна). Завжди в наявності на складі основні номінали по найбільш доступними цінами. На запит "Куплю автоматичний вимикач" ми завжди готові запропонувати широкий вибір популярних позицій.


Навіщо потрібен автоматичний вимикач?

Автоматичні вимикачі були придумані з метою захисту електричних ліній і споживачів електроенергії від надвисоких струмів, що виникають при коротких замиканнях (КЗ). Це їх основна і найважливіша функція. Миттєве значення струму, що виникає при короткому замиканні, в десятки разів перевищує номінальний робочий струм даної ділянки мережі.

Він завдає непоправної шкоди кабелям (оплавлення і прискорене старіння ізоляції) і споживачам.
При виникненні в мережі струму короткого замикання (ТКЗ), відбувається миттєве спрацьовування захисного
автомата з негайним відключенням пошкодженої ділянки лінії.

Другою важливою функцією автоматичного вимикача є захист силовий кабельної лінії від
перевантаження. Струми, що виникають при перевантаженні, значно менше ТКЗ, тому автомат
не буде миттєво відключати ділянку мережі, в якому виникло перевантаження. Він відключиться
після закінчення деякого часу, даючи можливість самоусунення перевантажним явищам.

Ціна на автоматичний вимикач

Загальновідомо, що сучасний український ринок захисного комутаційного обладнання
представлений величезною кількістю брендів. Це і європейські, і азіатські бренди,
і навіть компанії з США. При виборі автоматичних вимикачів ціна грає важливу роль, а часом
визначальну. Але не варто гнатися за дешевизною, адже дешевий автомат не може бути якісним
за визначенням. Скупий платить двічі, іноді і тричі-чотири рази. Тільки уявіть, що може
статися, якщо в момент КЗ автомат не спрацює. Це загрожує не тільки великими матеріальними
 втратами, але і втратою людського здоров'я, а часом і життя.

 

Слід пам'ятати: на автоматичний вимикач ціна від відомого європейського виробника в 1,5 - 2 рази вище його
 аналог, вироблений в азіатських країнах. Якість виробництва зарубіжних компаній, таких на порядок вище навіть
самого розкрученого азіатського вироби. На електриці, як і на сантехніці, економити не можна. Краще заощадити
на шпалерах, вони не відповідають за захист матеріальних цінностей і людського здоров'я.
Вибирайте обдумано, не женіться за низькою ціною автоматичного вимикача.

 

Автоматичні вимикачі - характеристики

Перед тим, як говорити про основні характеристики, давайте розберемося що ж це за пристрої.
 Автоматичні вимикачі модульного виконання (скорочено «автомати», АВ) - це електротехнічні
апарати, в основному призначені для захисту електропроводки і споживачів електроенергії від
 струмів короткого замикання (КЗ) і перевантаження. Крім цього, з їх допомогою можливі
нечасті комутації електричних мереж. Таким чином, вони одночасно працюють на захист і
управління мереж.


Основними характеристиками автоматичних вимикачів є:


  1. Номінальний струм
  2. Номінальна напруга, тип струму (змінний або постійний)
  3. Кількість полюсів
  4. Крива миттєвого розчеплення (струмів-тимчасова характеристика)
  5. Здатність, яка відключає
  6. Час спрацьовування


Давайте розглянемо ці характеристики більш детально.

  1. Стандартний найбільш популярний ряд значень номінальних струмів електроавтоматов наступний: 6, 10, 16, 20, 25, далі 32, 40, 50, 63 Ампера. Рідше використовуються автомати з номінальними струмами менше 6 А і більше 63 А. Практично не використовується автомат з струмом 13 А. Під кожен номінал струму передбачається певний перетин захищається кабелю. Вибір перетину кабелю проводиться згідно з ПУЕ. Кабель обов'язково повинен бути захищений від короткого замикання.


У житловому та офісному будівництві найбільш часто застосовуються автоматичні вимикачі з номінальним струмом від 6 до 32 Ампер. Так, наприклад, в освітлювальних мережах часто використовуються автомати 6А і 10А, в мережах з більш потужними споживачами застосовуються автомати на струм 16 А, 20 А, 25 А, а захист лінії, яка живить однофазную електричну плиту доцільно виконати 32-х амперним автоматом.

 

  1. Стандартні значення номінальних напружень: 230 В (однополюсное підключення), 400 В (для триполюсного підключення). Значення 230/400 В поступово витісняє напруги 220/380 і 240/415 В. Автомати відключають змінний і постійний токи. У побуті застосовується змінний струм. Значення, що відключається постійного струму уточнюється для кожної серії окремо.

 

  1. За кількістю полюсів автоматичні вимикачі поділяють на: - однополюсні (однофазні); - двополюсні з одним захищеним полюсом (фаза + нейтраль); - двополюсні з двома захищеними полюсами (фаза + фаза або «+» і «-»), - триполюсні (трифазні); - чотириполюсні з трьома захищеними полюсами (3 фази + нейтраль); - чотириполюсні з чотирма захищеними полюсами. Широке застосування знайшли одно- і трифазний автомати. Двополюсні можуть встановлюватися в місцях, де необхідно одночасно розривати фазний і нейтральний провідники (не заземлюють).

 

  1. струмо-тимчасова (відключає) характеристика визначає як швидко спрацює автоматичний вимикач в залежності від сили і тривалості протікає через нього струму. Чим вище струм, тим швидше спрацює автомат. По струму миттєвого розчеплення без затримки часу, АВ ділять на типи A, B, C, D, K, Z. Кожному типу відповідає своя токо-тимчасова характеристика, що вказується в каталогах виробників. Стандартні інтервали миттєвого розчеплення:

    Тип В: від 3хIn до 5хIn

Тип С: від 5хIn до 10хIn

Тип D: від 10хIn до 20хIn

Автомат з характеристикою B відключить ток перевантаження за секунди при 3 - 5 кратному його перевищенні над номінальним струмом, категорії С - при 5 - 10 кратному. Найбільш поширеними є характеристики B і C.


  1. Здатність, яка відключає це граничний струм короткого замикання, який автоматичний вимикач здатний витримувати без пошкодження. При такому значенні струму КЗ пристрій повинен розімкнути мережу хоча б один раз. Фактично це струм, при якому в результаті розмикання рухливий і нерухомий контактів не приварені один до одного.


Стандартними величинами комутаційної здатності є 4,5 кА, 6 кА, 10 кА, 15 кА і вище. У побуті, житловому будівництві найбільш часто застосовуються модульні автоматичні вимикачі з відключає здатністю 4,5кА і 6кА. Рідко коли в наших застарілих мережах реальний струм КЗ перевищує 2 кА. На виробництвах в цехах якщо лінія знаходиться близько до підстанції можливе застосування 10кА автоматів. У міру віддалення від трансформаторної підстанції, струм короткого замикання зменшується.

  1. Час спрацьовування захисту зазвичай миттєве, але є випадки коли потрібна деяка витримка (селективність). Тому, за часом починаючи з етапу подачі сигналу на відключення до початку розмикання силових контактів, автоматичні вимикачі ділять на:

- нормальні, час відключення 0,02 - 0,1 с;

- селективні, час відключення регулюється аж до 1 з

- швидкодіючі з часом відключення не більш 0,005 с

Стандартними умовами експлуатації всієї модульної апаратури захисту є середньодобова
температура повітря не більше 35 С.

Межі це від -5 С до +40 С. Вибір і використання автоматичних вимикачів в інших діапазонах температур повинні
здійснюватися відповідно до каталогу виробника.

Підключення автоматичного вимикача. Автоматичний вимикач завжди повинен підключатися в розрив фазного провідника захищається їм електропроводки. Як правило, харчування підводиться до верхніх клем, а до нижніх підключається захищається провід з навантаженням.


Це загальноприйнятий стандарт. У деяких випадках харчування може бути підведено знизу. Харчування може підводитися проводами або гребінчастими шинами. Для сучасних модульних автоматичних вимикачів немає різниці куди підводити живить провідник. Нумерація автоматів в електричному щиті повинна бути зліва направо. Автомати можуть встановлюватися спільно з лічильником електроенергії в одному розподільчому щитку.